Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Promag

Odnotowano 98 pozycji dodanych przez Promag (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 27-czerwca 23 )



Sortuj według                Sortuj  

#39820 Stanowisko komputerowe

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:49 w Porady

Zgadzam się z powyższą opinią,normy nie są obowiązkowe i możesz ich dobrowlnie przestrzegać,jednak z doświadczenia mogę napisac że warto to robić,bo takie ustawienie monitorów czy też stanowisk komputerowych,jest po prostu wygodniejsze.



#36298 www.hsemax.pl

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:28 w Reklamy związane z BHP

Czy ktoś może korzystał z usług tej firmy? Pytam bo nigdy wcześniej o nich nie słyszałem,a oferta wydała mi się interesująca. Czekam na Wasze opinie.



#36203 Prosba o pomoc w gromadzeniu materiałów

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:20 w Porady

Sporo materiałów na temat zagrożeń pożarowych jak i opracowania samej instrukcji możesz znaleźć na forum. Skorzystaj z wyszukiwarki:)



#36254 Szkolenia bhp on-line

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 12:59 w Porady

Szczerze mówiąc to nigdy nie korzystałem z takich kursów on-line,więc nie bardzo wiem jak sprawdzają się od strony praktycznej. Wiadomo,że im mniej uczestników,tym wyższa cena za taki kurs,ale poczekajmy na opinię kogoś kto miał z tym do czynienia.



#36335 żarówka....

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:19 w Porady

Głównym zatstrzeżeniem może byc tutaj jednynie przeciwskazanie ze strony lekarza,bo wkręcanie żarówki powyżej wysokosci powyżej 1m traktujemy jako prace wysokosciowe. Ale generalnie większosc pracowników ma do tego uprawnienia.



#40030 usługi bhp, kadry,,P.poż

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:08 w Reklamy związane z BHP

A można wiedzieć gdzie odbywają się takie szkolenia z zakresu bhp i ppoż? Myślę że w tym przypadku jest to bardzo ważna informacja. Co forumowicze sądzą na temat takich szkoleń?



#36338 BHP Edukacja

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:25 w Porady

Takie informacje możesz znalezc nie tylko na forum,ale ogólnie rzecz biorąc w internecie. Wystarczy skorzystac z wyszukiwarki. O ile się nie myle to był temat odnośnie bhp w szkołach.



#40028 Szkolenia BHP

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:05 w Reklamy związane z BHP

Witaj na forum. Czy możesz napisać coś więcej odnośnie tych szkoleń z zakresu bhp? Gdzie są organizowane i ogólnie więcej szczegółów? Może ktoś z forumowiczów już w tym uczestniczył i wyrazi swoją opinie?



#36259 Rozwiązanie umowy o pracę

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:09 w Porady

W powyższych przypadkach o których piszesz,wypowiedzenie umowy o pracę może nastąpić w trybie natychmiastowym,jednak należy dokładnie przeczytać umowę. Zazwyczaj pracodawca ma 2 tygodnie na to aby rozwiązać umowe,tak samo powinno być w tym przypadku.



#39815 Kto jest odpowiedzialny za pelenie w bloku?

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:43 w Inne

A czy blok należy do spółdzielni mieszkaniwej,czy w ogóle na jakich to jest zasadach? Z reguły takimi rzeczami zajmuje się gospodarz domu lub administrator. Nie macie takiej osoby w swoim bliku?



#36201 Szkolenie BHP dla pracodawców

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:18 w Porady

Jak w powyższym poście,każdy pracodawca powinien przejść wstępne szkolenie z zakresu bhp.



#36339 szkolenie wstępne

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:27 w Porady

Trzeba jak najszybciej uzuepłnic braki w szkoleniu pracowników,im szybciej tym lepiej. Tym którzy mają do odbycie jeszcze 12 godzinny dodatkowy instruktaż stanowiskowy również należy przeprowadzic. Ktoś ewidentnie zaniedbał tą sprawę.



#36192 Górny brzeg monitora - czy koniecznie musi znajdować się na poziomie oczu?

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:05 w Porady

Według zaleceń odległość użytkownika od ekranu monitora komputerowego powinna wynosić ok. 70 cm (min. 40-50 cm). Górny brzeg ekranu powinien być nieco poniżej poziomu oczu, a w żadnym wypadku powyżej tego poziomu.



#36258 Górny brzeg monitora - czy koniecznie musi znajdować się na poziomie oczu?

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:07 w Porady

Również mogę sie zgodzić. Początkowo możemy tego nie odczuć,dopiero za jakiś czas może stopniowo występować ból pleców,co później odbija się na stare lata,wiec warto ustawic prawidłowo odległość jak i poziom względem monitora.



#40022 Oznaczenia w języku niemieckim

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 13:53 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Tutaj zgadzam się z powyższą opinią. Napewno wszelkie oznakowanie o ni3bezpieczeństwie musi być w języku polskim,natomiast same przyciski w maszynie już nie. W instrukcji musi być także ich objaśnienie w innych językach UE,napewno jest po angielsku.



#36343 Aktywne Dni BHP 14-15.10

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:35 w Porady

Niestety nie miałem okazji uczetsniczyc w aktywnych dniach bhp,a mooze zdasz nam relacje z ich przebiegu? Czy w ogóle opłaca sie organizowac coś takiego?



#36196 Kara za wypadek przy pracy.

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:12 w Porady

Teoretycznie można to zrobic,ale w praktyce cieżej to wykonać. Poza ty m istnieje jeszcze coś takiego jak ludzka przyzwoitość,nie dość ze ktoś miał wypadek to mamy go jeszcze obciążać karą finansową?



#39818 Rusztowania Plettac

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:46 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Jest już kilka wątków na temat rusztowań,więc polecam poczytać
http://bhp.com.pl.de...816

można dowiedziec się ciekawych informacji.



#36305 co należy się pracownikowi

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:43 w Inne

Chodzi Ci o takie przyznanie rzeczy np w pokoju socjalnym? Myślę,że to interpretuje regulamin firmy,bo nie wiem czy jest jakiś przepis bhp,który mówił by o tym w sposób szczególny.



#36253 Hałas

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 12:58 w Porady

W sumie to powyżej masz wszystko wyjaśnione i nic dodać nic ujać:) Może tylko tyle,że poziom a częstotliwość hałasu wyrażona w Db to różnica.



#36341 Hałas

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:31 w Porady

To jakie sa jeszcze wątpliwości w tej sprawie? Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania:) Jeżeli wiesz coś więcej,to napisz na forum.



#39772 Nagana za skręconą nogę

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:19 w Wypadki - porady, problemy

Ale przecież jest to wypadek na terenie zakładu pracy,wiec nie bardzo rozumiem za co mógłbyś otrzymać taką naganę. A czy uzasadnili to w jakiś sposób? Podaj więcej szczegółów.



#40150 Higiena pracy w biurze

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:46 w Porady

W zasadzie to racja,teraz każdy "zabezpiecza" swoją działalność przed szkodliwym wpływem różnych substancji,lub ogólnie w obawie,że stanowiska komputerowe mogą ulec zniszczeniu na czas remontu. Proponowałbym porozmawiać z kimś kompetentnym i po prostu postarać się aby pracownicy nie odczuwali aż tak bardzo skutków remontu.



#39821 Higiena pracy w biurze

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:50 w Porady

Myślę ze na to pytaneimoże odpowiedzieć każdy: wykonywana praca jest na pewno bardziej bezpieczna niz higieniczna. Czy ktoś chciałby siedziec w upapranym biurze z oparami farby lub czegoś innego? Chyba nie.



#36297 Atest - odzież BHP, artykuły BHP

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:27 w Reklamy związane z BHP

Dzięki za namiary:) Dobrze że na forum jest osobny dział dla reklamodawców,forumowicze na pewno na tym skorzystają. Odzież jak i przepisy BHP,to bardzo ważna dziedzina w codziennej pracy.