Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Promag

Odnotowano 98 pozycji dodanych przez Promag (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 18-czerwca 23 )



Sortuj według                Sortuj  

#36339 szkolenie wstępne

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:27 w Porady

Trzeba jak najszybciej uzuepłnic braki w szkoleniu pracowników,im szybciej tym lepiej. Tym którzy mają do odbycie jeszcze 12 godzinny dodatkowy instruktaż stanowiskowy również należy przeprowadzic. Ktoś ewidentnie zaniedbał tą sprawę.



#36338 BHP Edukacja

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:25 w Porady

Takie informacje możesz znalezc nie tylko na forum,ale ogólnie rzecz biorąc w internecie. Wystarczy skorzystac z wyszukiwarki. O ile się nie myle to był temat odnośnie bhp w szkołach.



#36337 bhpowiec w szkole

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:23 w Porady

W sumie to ciekawy temat,bo z tego co wiem placówki oświatowe nie zatrudniają specjalistów z dziedziny bhp,tylko pedagodzy kończą odpwiednie kursy. Czy może jestem w błędzie? jeżeli tak to prosze o dokładne informacje.



#36336 Zatrucie

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:22 w Porady

zatrucie dotyczy tylko i wyłącznie narządów wewnętrznych,nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem kiedy byłby to narząd zewnętrzny. Na karcie wypisałbym po prostu: uraz-zatrucie.



#36335 żarówka....

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:19 w Porady

Głównym zatstrzeżeniem może byc tutaj jednynie przeciwskazanie ze strony lekarza,bo wkręcanie żarówki powyżej wysokosci powyżej 1m traktujemy jako prace wysokosciowe. Ale generalnie większosc pracowników ma do tego uprawnienia.



#36334 Komputerowe systemy wspomagające zarządzaniem Bhp - Jaki?

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:16 w Porady

Witaj:) jest kilka programów komputerowych do zarządzania systemem bhp. Niestety tylko wtajemniczeni mogą się wypowiedziec,sam poszukuje nowych rozwiązań,a taki program bardzo ułatwiłby nam papierkową robotę. Korzystacie może z jakiegoś systemu? Podzielcie się swoją opinią.



#36310 Dzień wolny z tytułu skierowania na badanie okresowe

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:53 w Porady

Jeżeli chodzi o prawo pracy,to oczywiście należy zwmienić pare przepisów i wyjaśnić niektóre kwestie. Ale wszystkiego bym nie usuwał,wtedy powstałby wielki chaos,a tak pracownicy mogą dochodzic swych praw.



#36309 Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:51 w Porady

Dokładnie jak post powyżej. Wcześniej był przepis który regulował kwestię szkodliwych warunków pracy,ale teraz możesz zapomnieć o jakimś specjalnym dodatku,nagrodzie finansowej z racji wykonywanego pracy w szkodliwych warunkach.



#36308 Temperatura

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:49 w Porady

Wszystko zależy jak określone jest to w przepisie wewnątrz firmy i jaki rodzaj pracy mas zna myśli. Jeżeli jesteś w delegacji,to przysługuje Ci kosztów podróży,oraz opłacenie pobytu.



#36307 odpowiedzialność zbiorowa pracowników

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:47 w Porady

Szczerze mówiąc to powinien ukarać pracowników tak aby wyrównać straty związane z kradzieżą maszyny,gdyż w takich przypadkach najbardziej podejrzani są właśnie pracownicy.



#36306 Koniec umowy a zwolnienie lekarskie

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:46 w Porady

Piszesz zbyt chaotycznie i niewiele mogę z tej wypowiedzi zrozumieć. Kończy Ci się umowa,a będziesz na zwolnieniu lekarskim i o co dokładnie pytasz? Sprecyzuj to i postaram się pomóc:)



#36305 co należy się pracownikowi

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:43 w Inne

Chodzi Ci o takie przyznanie rzeczy np w pokoju socjalnym? Myślę,że to interpretuje regulamin firmy,bo nie wiem czy jest jakiś przepis bhp,który mówił by o tym w sposób szczególny.



#36303 jak udowodnić mobbing?

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:40 w Inne

Moim zdaniem powinnaś szczerze porozmawiać ze swoim szefem i zapytać go wprost,wytłumaczyć o co chodzi. Może faktycznie poszukuje na to stanowisko tylko mężczyzny? A jesteś pewna,że ta zatrudniona osoba nie ma nawet matury?



#36302 !!!!!!!!!!! TERAźNIEJSZOść I PRZY...

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:38 w Inne

Moim zdaniem najlepsze są tradycyjne kursy szkoleniowe. Wiem,że w dobie internetu wszystko załatwić można na odległość,ale to jednak nie to samo. Apropo e-szkolenia,to podsyłam wątek
http://bhp.com.pl.de...299



#36300 Kursy BHP przez internet

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:32 w Reklamy związane z BHP

Podłączam się do powyższego pytania i czekam na więcej szczegółów na temat takiego szkolenia. Tutaj jest podobny wątek
http://bhp.com.pl.de...299 można sobie poczytać.



#36299 Szkolenia BHP - stacjonarne i on-line

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:31 w Reklamy związane z BHP

Wiele słyszy się o takich szkoleniach on-line,jednak nie wiem czy naprawdę są takie skuteczne,jak mowa o tym w pierwszym poście. Czy sami korzystacie z tego typu szkoleń? Jak się na nie zapatrujecie?



#36298 www.hsemax.pl

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:28 w Reklamy związane z BHP

Czy ktoś może korzystał z usług tej firmy? Pytam bo nigdy wcześniej o nich nie słyszałem,a oferta wydała mi się interesująca. Czekam na Wasze opinie.



#36297 Atest - odzież BHP, artykuły BHP

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:27 w Reklamy związane z BHP

Dzięki za namiary:) Dobrze że na forum jest osobny dział dla reklamodawców,forumowicze na pewno na tym skorzystają. Odzież jak i przepisy BHP,to bardzo ważna dziedzina w codziennej pracy.



#36296 www.ICD.pl - Wyposażenie stanowisk pracy.

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:25 w Reklamy związane z BHP

Ja również zapraszam na stronę www.promag.com.pl gdzie znajdziecie wszystkie akcesoria oraz urządzenia do wyposażenia magazynów.



#36266 praca w sobote za wolny dzien w tygodniu

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:19 w Porady

Jeżeli płacą Ci za godziny nadliczbowe ta Ty zbytnio się nie buntujesz i dobrowolnie zostajesz na nie w pracy,to wszystko powinno być w porządku. A ile wynosi Twój tygodniowy czas pracy? W oparciu o jaką umowę jesteś zatrudniony?



#36265 Piekarz uczeń młodociany

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:17 w Porady

Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi o ucznia na praktykach,wiec najlepiej udac się do szkoły w której się uczy (domyślnie zawodowej)z tego co pamietaj to może on pracować w wymiarze 6 godzin,dokładnie jak pisze Mój Przedmówca.



#36264 okulary korekcyjne

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:16 w Porady

Każdy zawód ma potencjalną ocenę ryzyka zawodowego,więc jeżeli pracownik przyjdzie z zaświadczeniem lekarskim to trudno odmówić mu okularów,które są przeciez teraz podstawą podczas pracy na komputerze:)



#36263 umowa na zastępstwo

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:14 w Porady

Co do wypowiedzenia umowy o zastępstwo,to zgadzam się ze jej termin wynosi 3 dni i dział w obie strony. Możesz zrobić to zarówno Ty jak i Twój pracodawca.



#36262 wiek emerytalny

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:13 w Porady

Najlepiej bedzie szukać na stronie ministerstwa,tam powinny być takze rozporządzenia z 1982 roku,tak znajdziesz je najszybciej.



#36261 Czas pracy

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:12 w Porady

Teoretycznie racja,czas pracy liczony jest od momentu kiedy pracownik jest do dyspozycji pracodawca,w tym również przygotowanie narzędzi itd. Ale w praktyce bywa tak,ze pracodawca liczy sobie czas pracy od momentu stawienia się w miejscu pracy,docelowo na budowie.