Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Promag

Odnotowano 98 pozycji dodanych przez Promag (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 18-czerwca 23 )



Sortuj według                Sortuj  

#36335 żarówka....

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:19 w Porady

Głównym zatstrzeżeniem może byc tutaj jednynie przeciwskazanie ze strony lekarza,bo wkręcanie żarówki powyżej wysokosci powyżej 1m traktujemy jako prace wysokosciowe. Ale generalnie większosc pracowników ma do tego uprawnienia.



#40027 łamanie przepisów BHP na lakierni

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:04 w Porady

Wydaje mi się ze w tym przypadku potrzebny byłby kompleksowy zestaw badań,lub po prostu udanie się do lekarza medycyny pracy i dowiedzieć się jakie zagrożenie dla zdrowia niesie za sobą taka praca. A czy próbowaliście rozmawiać an ten temat z pracodawcą?



#36199 Zezwolenie/ rejestracja suwnicy.

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:15 w Porady

Profesjonalnie działające firmy sprzedające suwnice oferują usługę zgłoszenia suwnicy do UDT w imieniu klienta albo chociaż powinny poinformować klienta, gdzie ma urządzenie zakupione zgłosić i jakie dokumenty dostarczyć.
W obecnej sytuacji musisz skontaktować się z najbliższym Urzędem Dozoru Technicznego w celu odbioru tej suwnicy, bo w przypadku suwnicy wyposażonej we wciągnik UDT musi przyjechać i dokonać odbioru w miejscu pracy urządzenia. Problem pojawia się jeżeli urządzenie nie posiada znaku CE. Wtedy UDT wymaga większej ilości dokumentów.



#39819 zdolność do pracy z ograniczeniem dźwigania

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:48 w Porady

No ale co wynika z tego cytatu? W dalszym ciągu czekam na informację od autora na w oparciu o jaką umowę jest zatrudniony.



#36252 zdolność do pracy z ograniczeniem dźwigania

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 12:57 w Porady

Ale z tego co piszesz wynika,że masz ograniczenie do dźwigania 20kg,wiec w swojej pracy nie przekraczasz tej normy. Poza tym kodeks pracy chroni Cię jako pracownika,napisz czy masz umowę o prace czy inną formę zatrudnienia.



#39771 Zdanie odrębne-protokół powypadkowy

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:18 w Wypadki - porady, problemy

A czy taki protokół nie powinien znajdować się np w miejscu Twojej pracy? zależy także o jakim wypadku i rodzaju mówimy. Nie wiem czy komuś uda sie znaleźć taki wydruk w internecie.



#36336 Zatrucie

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:22 w Porady

zatrucie dotyczy tylko i wyłącznie narządów wewnętrznych,nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem kiedy byłby to narząd zewnętrzny. Na karcie wypisałbym po prostu: uraz-zatrucie.



#39778 Zabezpieczenia antypoślizgowe

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:27 w Reklamy związane z BHP

Jeżeli można wiedzieć,to chciałbym zapytać o maty antypoślizgowe,jak kształtują się ich ceny?



#39817 Zabezpieczenia antypoślizgowe

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:45 w Reklamy związane z BHP

A czym charakteryzją się takie maty antyzmęczeniowe? Szczerze mówiąc to pierwszy raz słysże takąnazwę... Możesz nam przybliżyć ich specyfikę jeżeli już korzystałaś?



#40158 Wózki widłowe

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 09:00 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Sporo informacji na ten oraz podobne tematy,możesz znaleźć w przepisach. Każdy wózek powinien być wyposażony w pasy bezpieczeństwa i to nie ulega wątpliwości. Wg mnie trzeba ich używać także w wózkach jezdniowych wysokiego składu,ale postaraj się dotrzeć do przepisów i tam sprawdź.



#39775 WYPADEK W PRACY OPERACJE OKA

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:25 w Wypadki - porady, problemy

Nie załamuj się,.tylko myśl pozytywnie. Przede wszystkim skompletuj całą dokumentację medyczna,przebieg historii choroby itd. Złóż wszystkie dokumenty d ZUS-u,możesz poprosić także o opinie na temat zdolności do wykonywania Twojej obecnej pracy innego lekarza,wcale nie musi to być ten znajomy pracodawcy.



#39773 Wypadek przy pracy prowadzcego własna działalność gosp.

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:21 w Wypadki - porady, problemy

Sam na pewno nie sporządzisz takiego protokołu,wiec najlepiej byłoby zrobić tak jak radzą forumowicze,czyli zgłosić sprawę do ZUS-u i niech oni opiszą Twój wypadek. TO że klientem był ojczym nie ma żadnego znaczenia.



#39774 wypadek -jak zakwalifikować?

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:22 w Wypadki - porady, problemy

A jakie uzasadnienie dał ZUS? JA na jej miejscu również bym się odwołał,ponieważ w mojej ocenie był to wypadek przy pracy.



#36296 www.ICD.pl - Wyposażenie stanowisk pracy.

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:25 w Reklamy związane z BHP

Ja również zapraszam na stronę www.promag.com.pl gdzie znajdziecie wszystkie akcesoria oraz urządzenia do wyposażenia magazynów.



#36298 www.hsemax.pl

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:28 w Reklamy związane z BHP

Czy ktoś może korzystał z usług tej firmy? Pytam bo nigdy wcześniej o nich nie słyszałem,a oferta wydała mi się interesująca. Czekam na Wasze opinie.



#36346 Wozki widlowe - forum

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:41 w Inne

Jest kilka takich for,podrzucam jedno od siebie www.wozkiwidlowe.com.pl/forum mam nadzieję ze pomogłem:)



#36260 WKU a dzień pracy

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:10 w Porady

No to teraz nie ma już wątpliwości co do tego kto zwraca należne Ci pieniądze za dzień pracy:)



#36262 wiek emerytalny

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:13 w Porady

Najlepiej bedzie szukać na stronie ministerstwa,tam powinny być takze rozporządzenia z 1982 roku,tak znajdziesz je najszybciej.



#40030 usługi bhp, kadry,,P.poż

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:08 w Reklamy związane z BHP

A można wiedzieć gdzie odbywają się takie szkolenia z zakresu bhp i ppoż? Myślę że w tym przypadku jest to bardzo ważna informacja. Co forumowicze sądzą na temat takich szkoleń?



#36263 umowa na zastępstwo

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:14 w Porady

Co do wypowiedzenia umowy o zastępstwo,to zgadzam się ze jej termin wynosi 3 dni i dział w obie strony. Możesz zrobić to zarówno Ty jak i Twój pracodawca.



#36202 Toksykologia- substancje szkodliwe

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:20 w Porady

Zgadza się,substancje wchłaniane są z różna częstotliwością,ponieważ każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Zatem odpowiedź masz podaną jak na tacy.



#36308 Temperatura

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:49 w Porady

Wszystko zależy jak określone jest to w przepisie wewnątrz firmy i jaki rodzaj pracy mas zna myśli. Jeżeli jesteś w delegacji,to przysługuje Ci kosztów podróży,oraz opłacenie pobytu.



#40031 szkoła bhp ????

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:11 w OPINIE - o szkolach i wyższych uczelniach ze specjalnościa BHP

A jakie stanowisko obecnie zajmujesz? Rozumiem,ze masz normalnie odbyty staż,tak? Myślę że jeżeli chodzi o wybór dobrej szkoły,to największe szanse masz na to w stolicy i tutaj polecam czegoś poszukać.



#36339 szkolenie wstępne

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:27 w Porady

Trzeba jak najszybciej uzuepłnic braki w szkoleniu pracowników,im szybciej tym lepiej. Tym którzy mają do odbycie jeszcze 12 godzinny dodatkowy instruktaż stanowiskowy również należy przeprowadzic. Ktoś ewidentnie zaniedbał tą sprawę.



#36195 Szkolenie okresowe dla służb bhp - kto pokrywa koszty?

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:10 w Porady

Jeżeli jesteśmy zatrudnieni na etacie jak specjalista bhp,to mamy prawo domagać się zwrotu kosztów szkolenia przez pracodawcę,natomiast jeżeli działamy na własna rękę to nie mamy prawa egzekwować tego od nikogo.