Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Promag

Odnotowano 98 pozycji dodanych przez Promag (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 27-czerwca 23 )



Sortuj według                Sortuj  

#40157 rejestracja w UP

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:58 w Porady

A przez jaki okres czasu pracowałaś? Od kiedy do kiedy obowiązywała umowa o pracę? Podaj więcej szczegółów mi postraam się pomóc.



#40152 Komputerowe systemy wspomagające zarządzaniem Bhp - Jaki?

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:49 w Porady

Czyli mamy już kilka opinii na temat niektórych systemów. Uważam ze to naprawdę bardzo pożyteczne i dobre rozwiązanie. Poza tym na forum jest także kilka osobnych tematów dotyczących systemów,więc warto tam poczytać.



#36334 Komputerowe systemy wspomagające zarządzaniem Bhp - Jaki?

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:16 w Porady

Witaj:) jest kilka programów komputerowych do zarządzania systemem bhp. Niestety tylko wtajemniczeni mogą się wypowiedziec,sam poszukuje nowych rozwiązań,a taki program bardzo ułatwiłby nam papierkową robotę. Korzystacie może z jakiegoś systemu? Podzielcie się swoją opinią.



#36265 Piekarz uczeń młodociany

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:17 w Porady

Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi o ucznia na praktykach,wiec najlepiej udac się do szkoły w której się uczy (domyślnie zawodowej)z tego co pamietaj to może on pracować w wymiarze 6 godzin,dokładnie jak pisze Mój Przedmówca.



#36257 co trzeba, by prowadzić szkolenia bhp

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:05 w Porady

Czyli dokładnie tak jak mówiłem. Warto pomyśleć także o kursie dydaktycznym,wtedy będziesz miał możliwość prowadzenia szkoleń z zakresu BHP np na uczelniach. Jeżeli dobrze rozumiem to nie jesteś pracownikiem żadnego zakładu,tylko chcesz podjąć kształcenie w kierunku BHP,tak?



#36197 co trzeba, by prowadzić szkolenia bhp

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:13 w Porady

Sa specjalne szkoły,n policealne które kształca w tym kierunku, a najlepiej jeżeli mamy studia wyższe i ukończony kurs. Wtedy najłatwiej o pracę w zawodzie.



#36307 odpowiedzialność zbiorowa pracowników

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:47 w Porady

Szczerze mówiąc to powinien ukarać pracowników tak aby wyrównać straty związane z kradzieżą maszyny,gdyż w takich przypadkach najbardziej podejrzani są właśnie pracownicy.



#36255 Stolarnia.

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:00 w Porady

No już wysłałem informację,prosze o odpowiedź czy doszły:)

Pozdrawiam Promag.



#36191 Stolarnia.

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:03 w Porady

Poszło na maila:) na kilku forach ogrodniczych oraz stolarskich można znaleźć ciekawe informacje na ten temat,poszukaj tam.



#39768 Maszynista lokomotywy spalinowej

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:05 w Porady

aby mozna było kierować lokomotywa trzeba mieć stosowne uprawnienia
1pomocnika maszynisty ,np.lokomotywy normalnotorowej,wyjeździć minimalna ilość godzin na tym stanowisku, zdać egzamin kwalifikacyjny,wszystkie badania
2odbyć kurs na maszynistę itp itd



Zgadza się,maszynista musi mieć ukończone specjalne kursy oraz posiadać dużo uprawnień. Ważna jest także zdolność do wykonywania zawodu i brak przeciwskazań. Takie zaświadczenie wypisuje lekarz medycyny pracy.



#36266 praca w sobote za wolny dzien w tygodniu

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:19 w Porady

Jeżeli płacą Ci za godziny nadliczbowe ta Ty zbytnio się nie buntujesz i dobrowolnie zostajesz na nie w pracy,to wszystko powinno być w porządku. A ile wynosi Twój tygodniowy czas pracy? W oparciu o jaką umowę jesteś zatrudniony?



#40151 kluczyki do wózka widłowego

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:48 w Porady

Może nic by się nie stało jeżeli kluczyki dalej byłyby na miejscu,ale profilaktyka nie boli i lepiej się upewnić. Ja również miałabym pewne obawy co do tego,więc działałaś w słusznej wierze.



#39773 Wypadek przy pracy prowadzcego własna działalność gosp.

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:21 w Wypadki - porady, problemy

Sam na pewno nie sporządzisz takiego protokołu,wiec najlepiej byłoby zrobić tak jak radzą forumowicze,czyli zgłosić sprawę do ZUS-u i niech oni opiszą Twój wypadek. TO że klientem był ojczym nie ma żadnego znaczenia.



#40156 Kursy BHP przez internet

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:56 w Reklamy związane z BHP

Bardzo dobrze że zabrałeś głos w tej sprawie,widać że masz większe doświadczenie z tego zakresu. Teraz także widze jak przepisy nie poszły z duchem czasu i tutaj jest właśnie pewien kruczek który każdy może wykorzystać. To faktycznie pewne niebezpieczeństwo,na które trzeba zwrócić uwagę.



#36300 Kursy BHP przez internet

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:32 w Reklamy związane z BHP

Podłączam się do powyższego pytania i czekam na więcej szczegółów na temat takiego szkolenia. Tutaj jest podobny wątek
http://bhp.com.pl.de...299 można sobie poczytać.



#36336 Zatrucie

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:22 w Porady

zatrucie dotyczy tylko i wyłącznie narządów wewnętrznych,nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem kiedy byłby to narząd zewnętrzny. Na karcie wypisałbym po prostu: uraz-zatrucie.



#36309 Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:51 w Porady

Dokładnie jak post powyżej. Wcześniej był przepis który regulował kwestię szkodliwych warunków pracy,ale teraz możesz zapomnieć o jakimś specjalnym dodatku,nagrodzie finansowej z racji wykonywanego pracy w szkodliwych warunkach.



#36302 !!!!!!!!!!! TERAźNIEJSZOść I PRZY...

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:38 w Inne

Moim zdaniem najlepsze są tradycyjne kursy szkoleniowe. Wiem,że w dobie internetu wszystko załatwić można na odległość,ale to jednak nie to samo. Apropo e-szkolenia,to podsyłam wątek
http://bhp.com.pl.de...299



#40032 odszkodowanie szkolne pomocy

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:13 w Wypadki - porady, problemy

Podstawowe pytanie: czy byłeś już na powypadkowej komisji lekarskiej? Logicznie rzecz biorąc jeszcze nie,bo takie coś powinno odbyć się dopiero po zakończeniu choroby,urazu. Póki co zbieraj dokumentację medyczną,ponieważ będzie ona bardzo potrzebna. Trudno powiedzieć na jaką wysokość odszkodowania możesz liczyć,nie jestem w stanie podać konkretnych kwot.



#39775 WYPADEK W PRACY OPERACJE OKA

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:25 w Wypadki - porady, problemy

Nie załamuj się,.tylko myśl pozytywnie. Przede wszystkim skompletuj całą dokumentację medyczna,przebieg historii choroby itd. Złóż wszystkie dokumenty d ZUS-u,możesz poprosić także o opinie na temat zdolności do wykonywania Twojej obecnej pracy innego lekarza,wcale nie musi to być ten znajomy pracodawcy.



#39811 Pomozcie-poradzcie----mialem wypadek na budowie

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:17 w Wypadki - porady, problemy

Sprawa faktycznie bardzo ciekawa,szczególnie zainteresowała mnie odmowa wypłaty odszkodowania za strony PZU,uzasadnienie jakie dali w tej sprawie jest po prostu śmieszne i nic więcej. Jeżeli zaglądasz jeszcze na forum to daj znać jak to wszystko się zakończyło.



#36346 Wozki widlowe - forum

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:41 w Inne

Jest kilka takich for,podrzucam jedno od siebie www.wozkiwidlowe.com.pl/forum mam nadzieję ze pomogłem:)



#36261 Czas pracy

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:12 w Porady

Teoretycznie racja,czas pracy liczony jest od momentu kiedy pracownik jest do dyspozycji pracodawca,w tym również przygotowanie narzędzi itd. Ale w praktyce bywa tak,ze pracodawca liczy sobie czas pracy od momentu stawienia się w miejscu pracy,docelowo na budowie.



#36310 Dzień wolny z tytułu skierowania na badanie okresowe

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:53 w Porady

Jeżeli chodzi o prawo pracy,to oczywiście należy zwmienić pare przepisów i wyjaśnić niektóre kwestie. Ale wszystkiego bym nie usuwał,wtedy powstałby wielki chaos,a tak pracownicy mogą dochodzic swych praw.



#39812 Pytanie o uprawnienia

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:19 w Porady

Wydaje mi się,że tak ale możliwe ze podczas wydawania uprawnień coś pominęli i powinieneś to zgłosić dla świętego spokoju. Kiedy zakończyłeś kurs?