Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ewania

Odnotowano 5 pozycji dodanych przez ewania (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 06-maja 23 )


Sortuj według                Sortuj  

#40211 Legalny BHPowiec

Napisano przez ewania w 15 maja 2011 - 16:47 w Porady

a żeby jeszcze utrudnić (nowe przepisy) musi wykazać sie ze ma ukonczone studia pedagog. (podyplomowe tez)

Nieprawda.
Przepisy wymagają przygotowania dydaktycznego a nie pedagogicznego. A zajęcia z dydaktyki są na pewno i w technikum bhp i w policealnej bhp i na podyplomowych bhp.
Natomiast, jedyne co - nie będąc specjalistą bhp - mogłaby robić ta osoba jako zleceniobiorca, to wykonywać na rzecz zleceniodawcy wyłącznie te zakresy "behapowskie", które nie wchodzą w zakres zadań służby bhp, wykazanych w "naszym" rozporządzeniu. Są to np. wykłady na szkoleniach okresowych bhp. Bo, z kolei, zadania służby bhp pracodawca może zlecić tylko specjaliście z zewnątrz.



#36281 pytanie o kwalifikacje służby bhp

Napisano przez ewania w 20 listopada 2010 - 23:17 w Nowe przepisy BHP

Więc tak. Kończe podyplomowe np w Radomiu z zakresu Bezpieczeństwo i higiena pracy - dla kandydatów do pracy w słuzbie BHP. Jestem z wykształcenia nauczycielem. Pytania:
1) Czy moge po ukończeniu założyć firme i prowadzić okresowe szkolenia BHP?
2) Czy w zakładach pracy jest obowiązek przeprowadzania takich szkolen i co jaki czas?
3)W ogóle jakie dają mi możliwości te studia? Co moge po nich robić? Ilu pracowników BHP musi byc w zakładach pracy?

Jesli kończysz podyplomowe z bhp - to znasz (powinienes znac) odpowiedź na swoje pytania. No, chyba, ze piszesz hipotetycznie, ze "kończysz". ;)



#36280 okulary korekcyjne

Napisano przez ewania w 20 listopada 2010 - 23:14 w Porady

zaświadczenie o wskazaniu na noszenie ewentualnie okularów korekcyjnych musi być od lekarza medycyny pracy


MUSI być od lekarza medycyny pracy, mało tego - tylko od takiego, do którego wybierze sie pracownik na podstawie skierowania wystawionego przez pracodawcę, czyli - wydanego w trakcie profilaktycznych badan lekarskich.



#36279 Wypadek przy pracy prowadzcego własna działalność gosp.

Napisano przez ewania w 20 listopada 2010 - 22:59 w Wypadki - porady, problemy

Witam!

4.11.2010 miał miejsce wypadek przy pracy, robiac komputerowa diagnostyke samochodu wystrzeliły poduszki powietrzne, doznałem obrazen twarzy oraz oka(rana twardowki, spojowki..) zrobiono mi rewizje oka, założono szwy i wypisano do domu. Obecnie jestem na zwolnieniu do 24.11.2010 oraz czeka mnie leczenie u okulisty. Księgowa doradziła mi, że warto postarac sie o jednorazowe odszkodowanie z ZUS i tu kilka pytan. Mam ogromny problem z 'własnoręcznym opisem zdarzenia' po prostu nie wiem jak sie zabrac za pisanie, jak zaczać, czy to ma być coś w rodzaju opowiadania jak w szkole?? Następna sprawa to siedziba mojej firmy jest pod adresem domowym, a diagnostyke wykonuje 'w miejscu wskazanym przez klienta' w tym przypadku klientem był moj ojczym, naprawiałem jego samochód u nas w domu, jak ZUS może potraktować ta sprawe? Pozdrawiam.


Zgłoś zdarzenie do ZUS - to ZUS powinien sporządzić dokumentację, w tym spisac Twoje wyjaśnienia. Nie wiem tylko, jak zostanie potraktowane to, ze klientem byl Twoj ojczym, ale - moim zdaniem nie powinno to miec zadnego znaczenia, choc mogę się mylic.... :(



#36268 Ocena ryzyka zawodowego sprzataczki

Napisano przez ewania w 07 listopada 2010 - 17:44 w Gotowe rozwiazania

witam :)
potrzebna mi pomoc musze napisac prace kontrolna z analizy zagożeń TYPOWE ZAGROŻENIA NA STANOWISKU SPRZATACZKA W BIURZE
nie wiem jak sie za to zabrac :( pomocy!!
patrycja1990@vp.pl
mam to na jutro ;/

TU znajdziesz odpowiedź jakie są zagrozenia. http://www.google.pl...lient=firefox-a