Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Promag

Odnotowano 98 pozycji dodanych przez Promag (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 27-maja 23 )



Sortuj według                Sortuj  

#40159 Ocena Ryzyka dla maszyn

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 09:01 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Dokładnie tak jak w powyższym poście: każde stanowisko powinno posiadać ocene ryzyka zawodowego,tak jest już od dawna i chyba nic się nie zmieni. Zresztą na forum możesz znaleźć dużo informacji na ten temat.



#40158 Wózki widłowe

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 09:00 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Sporo informacji na ten oraz podobne tematy,możesz znaleźć w przepisach. Każdy wózek powinien być wyposażony w pasy bezpieczeństwa i to nie ulega wątpliwości. Wg mnie trzeba ich używać także w wózkach jezdniowych wysokiego składu,ale postaraj się dotrzeć do przepisów i tam sprawdź.



#40157 rejestracja w UP

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:58 w Porady

A przez jaki okres czasu pracowałaś? Od kiedy do kiedy obowiązywała umowa o pracę? Podaj więcej szczegółów mi postraam się pomóc.



#40156 Kursy BHP przez internet

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:56 w Reklamy związane z BHP

Bardzo dobrze że zabrałeś głos w tej sprawie,widać że masz większe doświadczenie z tego zakresu. Teraz także widze jak przepisy nie poszły z duchem czasu i tutaj jest właśnie pewien kruczek który każdy może wykorzystać. To faktycznie pewne niebezpieczeństwo,na które trzeba zwrócić uwagę.



#40155 Pilnie potrzebna pomoc...

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:55 w Inne

Oczywiście nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na każde z tych pytań,bo niektóre mnie przerastają,ale siedząc w internecie znajdziesz odpowiedź an każde z nich. Przeszukaj najpierw to forum,a potem inne specjalistyczne z tego zakresu. Zobaczysz ze to pomoże,trzeba tylko troche wysiłku.



#40154 praktyka, staż (kraków)

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:53 w Ogłoszenie SZUKAM PRACY

Witam Was na forum. Przede wszystkim proponuję zajrzeć do odpowiedniego działu związanego z pracą,jest tam zakładka "szukam pracy" i przejrzeć dostępne oferty. A co do pisowni,to mimo wszystko zwracajmy na to uwagę. Jest to ważna sprawa.



#40152 Komputerowe systemy wspomagające zarządzaniem Bhp - Jaki?

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:49 w Porady

Czyli mamy już kilka opinii na temat niektórych systemów. Uważam ze to naprawdę bardzo pożyteczne i dobre rozwiązanie. Poza tym na forum jest także kilka osobnych tematów dotyczących systemów,więc warto tam poczytać.



#40151 kluczyki do wózka widłowego

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:48 w Porady

Może nic by się nie stało jeżeli kluczyki dalej byłyby na miejscu,ale profilaktyka nie boli i lepiej się upewnić. Ja również miałabym pewne obawy co do tego,więc działałaś w słusznej wierze.



#40150 Higiena pracy w biurze

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:46 w Porady

W zasadzie to racja,teraz każdy "zabezpiecza" swoją działalność przed szkodliwym wpływem różnych substancji,lub ogólnie w obawie,że stanowiska komputerowe mogą ulec zniszczeniu na czas remontu. Proponowałbym porozmawiać z kimś kompetentnym i po prostu postarać się aby pracownicy nie odczuwali aż tak bardzo skutków remontu.



#40148 Legalny BHPowiec

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:42 w Porady

Ale o ukończonym kursie pedagogicznym mówisz wtedy,kiedy specjalista bhp ma pracować z młodzieżą lub ogólnie przekazywać wiedze. Inaczej nie jest on wymagany,chyba że nowe przepisy mówią co innego. Warto doprecyzować tą sprawę.



#40147 Oświetlenie biura z niskim stropem

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:40 w Porady

A z jakiego oświetlenia obecnie korzystacie? Trudno nie zgodzić się z Przedmówcą odnośnie źródła światła i równowadze między oknami a jasnością pomieszczenia. Tym bardziej jeżeli jest ono zbyt niskie i już tutaj należałoby to poprawic. Jednak odpoweidnie światło może pomóc,postaraj się o to.



#40032 odszkodowanie szkolne pomocy

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:13 w Wypadki - porady, problemy

Podstawowe pytanie: czy byłeś już na powypadkowej komisji lekarskiej? Logicznie rzecz biorąc jeszcze nie,bo takie coś powinno odbyć się dopiero po zakończeniu choroby,urazu. Póki co zbieraj dokumentację medyczną,ponieważ będzie ona bardzo potrzebna. Trudno powiedzieć na jaką wysokość odszkodowania możesz liczyć,nie jestem w stanie podać konkretnych kwot.



#40031 szkoła bhp ????

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:11 w OPINIE - o szkolach i wyższych uczelniach ze specjalnościa BHP

A jakie stanowisko obecnie zajmujesz? Rozumiem,ze masz normalnie odbyty staż,tak? Myślę że jeżeli chodzi o wybór dobrej szkoły,to największe szanse masz na to w stolicy i tutaj polecam czegoś poszukać.



#40030 usługi bhp, kadry,,P.poż

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:08 w Reklamy związane z BHP

A można wiedzieć gdzie odbywają się takie szkolenia z zakresu bhp i ppoż? Myślę że w tym przypadku jest to bardzo ważna informacja. Co forumowicze sądzą na temat takich szkoleń?



#40029 PALARNIE

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:07 w Reklamy związane z BHP

Ciekawi mnie co forumowicze sądzą na temat takich rozwiązań,czy palarne są popularne w Waszych zakładach pracy,w firmach? Osobiście mam mieszane uczucia związane z tym tematem,podzielcie się swoim doświadczeniem.



#40028 Szkolenia BHP

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:05 w Reklamy związane z BHP

Witaj na forum. Czy możesz napisać coś więcej odnośnie tych szkoleń z zakresu bhp? Gdzie są organizowane i ogólnie więcej szczegółów? Może ktoś z forumowiczów już w tym uczestniczył i wyrazi swoją opinie?



#40027 łamanie przepisów BHP na lakierni

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:04 w Porady

Wydaje mi się ze w tym przypadku potrzebny byłby kompleksowy zestaw badań,lub po prostu udanie się do lekarza medycyny pracy i dowiedzieć się jakie zagrożenie dla zdrowia niesie za sobą taka praca. A czy próbowaliście rozmawiać an ten temat z pracodawcą?



#40026 Szerokość dróg transportowych

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 14:02 w Porady

Nie wiem jak to jest z kryteriami prawnymi,tutaj muszą wypowiedzieć się bardziej doświadczeni użytkownicy,ale logicznie rzecz biorąc wydaje mi się,że szerokość drogi mierzymy od osi wymalowanych pasów,ale tego nie jestem pewien na 100%. Poczekajmy na odpowiedzi kogoś bardziej obeznanego w dziedzinie transportu.



#40024 ocynkownia

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 13:56 w Porady

Jeżeli chodzi o sposoby zmniejszenia zagrożeń w ocynkowni,to mówią o tym ściśle konkretne przepisy bhp,w powyższym poście masz podanych kilka z nich. Wystarczy tylko wyszukać i przeczytać.



#40023 Dokumentacja wypadkowa i zaświadczenie o stanie zdrowia

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 13:54 w Porady

Witaj na forum. Ale chodzi Ci o konkretny wygląd druku od lekarza? Szczerze mówiąc to już nie pamiętam jak on wygląda.. A czemu w ogóle o to pytasz?



#40022 Oznaczenia w języku niemieckim

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 13:53 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Tutaj zgadzam się z powyższą opinią. Napewno wszelkie oznakowanie o ni3bezpieczeństwie musi być w języku polskim,natomiast same przyciski w maszynie już nie. W instrukcji musi być także ich objaśnienie w innych językach UE,napewno jest po angielsku.



#40021 Butle z tlenem w szpitalu

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 13:48 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Ja mam bardzo podobne zdanie,w przypadku wymiany butli,warto mieć odpowiednie uprawnienia z tego zakresu,dlatego tutaj niezbędne byłoby przeszkolenie SIMP,to zwiększa poziom bezpieczeństwa.



#39822 bhpowiec w szkole

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:51 w Porady

A czy nie reguluje tego kodeks lub rozporządzenie ministra edukacji? Bo jeżeli nie,to wszystko zależy od dyrektora szkoły w któej ma byc zatrudniony specjalista bhp.



#39821 Higiena pracy w biurze

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:50 w Porady

Myślę ze na to pytaneimoże odpowiedzieć każdy: wykonywana praca jest na pewno bardziej bezpieczna niz higieniczna. Czy ktoś chciałby siedziec w upapranym biurze z oparami farby lub czegoś innego? Chyba nie.



#39820 Stanowisko komputerowe

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:49 w Porady

Zgadzam się z powyższą opinią,normy nie są obowiązkowe i możesz ich dobrowlnie przestrzegać,jednak z doświadczenia mogę napisac że warto to robić,bo takie ustawienie monitorów czy też stanowisk komputerowych,jest po prostu wygodniejsze.