Skocz do zawartości


środki czystości


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 17 marzec 2005 - 11:40

Witam serdecznie,

Chciałam się dowiedzieć czy przepisy dokładnie określają kwestię przydziału środków czystości dla pracownika zakładu produkcyjnego. Czy na pracodawcy spoczywa nadal obowiązek wydania pracownikowi np. kostki mydła, kremu do rąk, jak również ręcznika. Przykładowo: może wyposażenie łazienki w mydło w płynie dostępne w dozownikach przy umywalkach i prysznicu w zupełności wystarczy?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

ines_27@interia.pl

#2 MM

MM

    Absolwent

  • Użytkownicy
  • 86 postów
  • Lokalizacja:woj.śląskie

Napisano 18 marzec 2005 - 02:41

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 1997 r. Nr 129, poz. 844 i z 2002 r Nr 91, poz. 811)
tekst jednolity ukazał się rozporządzenia w Dz.U. Nr 169, Poz.1650 , z dnia 29.09.2003r. - OBWIESZCZENIE Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 sierpnia 2003 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy

Dział V
Pomieszczenia i urządzenia higienicznosanitarne oraz zaopatrzenie pracowników w napoje i środki higieny osobistej
(...)
§ 115. Pracodawca jest obowiązany zapewnić dostarczanie pracownikom środków higieny osobistej, których ilość i rodzaje powinny być dostosowane do rodzaju i stopnia zanieczyszczenia ciała przy określonych pracach.

Ten sam temat zawarty jest w tekstach (niestety płatnych) http://www.infor.pl/...00&komentarze=1 oraz http://www.infor.pl/...0A&komentarze=1

#3 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 18 marzec 2005 - 08:29

Również Kodeks Pracy nakłada na pracodawcę taki obowiązek.
Art. 233. Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom odpowiednie urządzenia higieniczno-sanitarne oraz dostarczyć niezbędne środki higieny osobistej, a także zapewnić środki do udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

#4 Kazik A.

Kazik A.

    Absolwent

  • Użytkownicy
  • 109 postów
  • Lokalizacja:Brzeg

Napisano 18 marzec 2005 - 09:46

Jestem akurat po kontroli Sanepidu. Przy umywalkach mam zainstalowane dozowniki z mydłem w płynie i ręczniki papierowe. Nie było zastrzeżeń.
Pozdrawiam Kazik.

#5 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 18 marzec 2005 - 09:57

Witam serdecznie,

Chciałam się dowiedzieć czy przepisy dokładnie określają kwestię przydziału środków czystości dla pracownika zakładu produkcyjnego. Czy na pracodawcy spoczywa nadal obowiązek wydania pracownikowi np. kostki mydła, kremu do rąk, jak również ręcznika. Przykładowo: może wyposażenie łazienki w mydło w płynie dostępne w dozownikach przy umywalkach i prysznicu w zupełności wystarczy?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

ines_27@interia.pl


x

#6 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 18 marzec 2005 - 09:59

Witam serdecznie,

Chciałam się dowiedzieć czy przepisy dokładnie określają kwestię przydziału środków czystości dla pracownika zakładu produkcyjnego. Czy na pracodawcy spoczywa nadal obowiązek wydania pracownikowi np. kostki mydła, kremu do rąk, jak również ręcznika. Przykładowo: może wyposażenie łazienki w mydło w płynie dostępne w dozownikach przy umywalkach i prysznicu w zupełności wystarczy?

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

ines_27@interia.pl


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i za pomoc w nurtującej mnie sprawie.

#7 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 19 marzec 2005 - 21:30

polecam http://prawo-pracy.p...opic.php?t=2173



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych