Skocz do zawartości


Zdjęcie

okulary korekcyjne - refundacja


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kachna

kachna
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 01 May 2005 - 17:50

witam,
jaki aktualnie przepis reguluje sprawę refundacji zakupu okularow korygujących?
chodzi mi o kwote zwrotu,
czestotliwosc mozliwosci skorzystania z refundacji. oraz
zapis mowiacy o tym, ze skorzystac ponownie mozna z niej jedynie w sytuacji zmiany wady wzroku o 0,5 dioptrii?
pozdrawiam, k.

#2 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 01 May 2005 - 20:33

Wszystko znajdziesz w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.
(Dz. U. Nr 148, poz. 973)

#3 mawoy

mawoy

    Absolwent

  • Użytkownicy
  • 25 postów
  • Lokalizacja:KRESY

Napisano 04 May 2005 - 08:54

Poza tym, ważne jest co zapisano na ten temat w regulaminie pracy (kwota refundacji).

#4 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 05 May 2005 - 08:17

Wydaj zarządzenie Dyrektora/Prezesa
w sprawie zapewnienia okularów korygujących wzrok pracownikom zatrudnionym na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe:
Na podst.art.2 KP oraz rozp.MPiPS z 1 grudnia 1998r. w sprawie bhp na stanowiskach wyposazonych w monitory ekranowe(Dz.U. nr 148,poz.973)-ustalam co nastepuje:
1.Pracodawca zobowiązuje się do zapewnieniw pracownikom zatrudnionym na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe okularów korygujących wzrok,zgodnie z zaleceniem lekarza jeżeli:
-badania okulistyczne przeprowadzone w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego
-pracownik użytkuje w czasie pracy monitor ekranowy co najmniej przez połowę swojego dobowego wymiaru czasu pracy
-zaświadczenie o potrzebie używania okularów wydał lekarz prowadzący profilaktyczną opiekę zdrowotną
2.Pracownik nabywa prawo do refundacji poniesionych kosztów na zakup okularów na podstawie
-aktualnego orzeczenia lekarskiego,wydanego przez okulistę
3.Pracodawca ustala górną granicę refundacji zakupu okularów dla wszystkich pracowników,którzy nabyli prawo do ich zakupu na kwotę
.......... zł.
4.W przypadku pogorszenia sie wzroku,powodujacego konieczność wymiany okularów lub szkieł,zrefundowanych wcześniej przez pracodawcę,wymiana ta powinna być przedmiotem indywidualnych ustaleń na podstawie aktualnych badań okulistycznych.Jednakże refundacja taka dokonywana jest do kwoty wymienionej w paragrafie 3 jeden raz w roku.
5.W przypadku zagubienia lub zniszczenia przez pracownika okularów,których zakup został zrefundowany przez pracodawcę,pracodawca nie ponosi kosztów zakupu nowych okularów korygujących wzrok.
6.Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
podpis pracodawcy

#5 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 05 May 2005 - 08:19

Wydaj zarządzenie Dyrektora/Prezesa
w sprawie zapewnienia okularów korygujących wzrok pracownikom zatrudnionym na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe:
Na podst.art.2 KP oraz rozp.MPiPS z 1 grudnia 1998r. w sprawie bhp na stanowiskach wyposazonych w monitory ekranowe(Dz.U. nr 148,poz.973)-ustalam co nastepuje:
1.Pracodawca zobowiązuje się do zapewnieniw pracownikom zatrudnionym na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe okularów korygujących wzrok,zgodnie z zaleceniem lekarza jeżeli:
-badania okulistyczne przeprowadzone w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego
-pracownik użytkuje w czasie pracy monitor ekranowy co najmniej przez połowę swojego dobowego wymiaru czasu pracy
-zaświadczenie o potrzebie używania okularów wydał lekarz prowadzący profilaktyczną opiekę zdrowotną
2.Pracownik nabywa prawo do refundacji poniesionych kosztów na zakup okularów na podstawie
-aktualnego orzeczenia lekarskiego,wydanego przez okulistę
3.Pracodawca ustala górną granicę refundacji zakupu okularów dla wszystkich pracowników,którzy nabyli prawo do ich zakupu na kwotę
.......... zł.
4.W przypadku pogorszenia sie wzroku,powodujacego konieczność wymiany okularów lub szkieł,zrefundowanych wcześniej przez pracodawcę,wymiana ta powinna być przedmiotem indywidualnych ustaleń na podstawie aktualnych badań okulistycznych.Jednakże refundacja taka dokonywana jest do kwoty wymienionej w paragrafie 3 jeden raz w roku.
5.W przypadku zagubienia lub zniszczenia przez pracownika okularów,których zakup został zrefundowany przez pracodawcę,pracodawca nie ponosi kosztów zakupu nowych okularów korygujących wzrok.
6.Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
podpis pracodawcy

#6 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 16 May 2005 - 15:54

Wszystko fajnie ale chyba nie mozna określać częstotliwości !
Mirek

#7 Maria Mroczyńska

Maria Mroczyńska

    Absolwent

  • Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 17 May 2005 - 09:54

Wszystko fajnie ale chyba nie mozna określać częstotliwości !
Mirek

Wg. mnie nie można określić częstotliwości, o tym przepis nie mówi i to zależy od tego jak komu się pogarsza wzrok i czy wogóle pogarsza.

#8 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 17 May 2005 - 20:20

Napisałeś.
Na podst.art.2 KP oraz rozp.MPiPS z 1 grudnia 1998r. w sprawie bhp na stanowiskach wyposazonych w monitory ekranowe(Dz.U. nr 148,poz.973)-ustalam co nastepuje:
1.Pracodawca zobowiązuje się do zapewnieniw pracownikom zatrudnionym na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe okularów korygujących wzrok,zgodnie z zaleceniem lekarza jeżeli:
-badania okulistyczne przeprowadzone w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego
-pracownik użytkuje w czasie pracy monitor ekranowy co najmniej przez połowę swojego dobowego wymiaru czasu pracy
-zaświadczenie o potrzebie używania okularów wydał lekarz prowadzący profilaktyczną opiekę zdrowotną
2.Pracownik nabywa prawo do refundacji poniesionych kosztów na zakup okularów na podstawie
-aktualnego orzeczenia lekarskiego,wydanego przez okulistę
3.Pracodawca ustala górną granicę refundacji zakupu okularów dla wszystkich pracowników,którzy nabyli prawo do ich zakupu na kwotę
Wszystko to oczywista prawda.
Ale moje pytanie.
[b]
Jesli lekarz orzeka o badaniu profilaktycznym (np za 2 lata), czy pracownik ma prawo ubiegać się o nowe szkla korektyjne przed upłytwem dwóch lat?

#9 Kazik A.

Kazik A.

    Absolwent

  • Użytkownicy
  • 109 postów
  • Lokalizacja:Brzeg

Napisano 18 May 2005 - 07:48

Oczywiście, że może. Jeżeli zauważy, w okresie między badaniami okresowymi, że pogorszył mu się wzrok, zgłasza o tym swojemu bezpośredniemu przełożonemu, który kieruje go na badania okresowe, mimo ze termin następnych badań okresowych jeszcze nie nadszedł.
Pozdrawiam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych