Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wnioski i środki profilaktyczne

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monika

Monika

Absolwent

• Użytkownicy
  • 117 postów

Napisano 15 maj 2004 - 23:46

Witam
Chciałabym zacząć temat.
Sprawa dotyczy protokołu powypadkowego i p.9 Wnioski i środki profilaktyczne.

Wielokrotnie opracowując dokumentacje powypadkowe powtarzam "oklepane" treści w p.9
Wiem, że zależy od wypadku i czasem leciiiiiiiiiiii ich bez liku, ale czasami w głowie pustka. :?

Zapraszam do podawania standartowych wniosków i środków profilaktycznych a też i takich unikatów na specjalne okazje :wink:

Na pewno się wiele od siebie nauczymy :D

Pozdrawiam wiosennie :lol:

#2 piter

piter

Absolwent

• Użytkownicy
  • 287 postów

Napisano 16 maj 2004 - 08:15

Moniko

Nie mozna wszystkiego wkładać do jednego worka. Każdy wypadek jest inny. Jeżeli zaczniemy traktować wnioski profilaktyczne jako "szymel" to bedzie swiadczyło o tym, że idziemy po najmniejszej linii oporu. Tak postawienie sprawy swiadczy u nas o braku fachowości i nieznajomości zagadnienia i prawa. Chcemy być profesjonalistami to bedziemy to robić jak profesjonaliści.
To tak jak sędzia ma wydać wyroki np. w danych sprawach gdzie oskarzeni są z tego samego artykułu KK i wszystkich traktuje jednakowo i w każdej sprawie wydaje wyrok i każdy "dostaje po 5 lat", a nie uwzględnia okoliczności.
Nie wolno w tak błedny sposób traktować pkt.9

9. Wnioski i środki profilaktyczne
np.
A gdzie miejsce na ponowną ocenę ryzyka zawodowego

piter :wink:

#3 Monika

Monika

Absolwent

• Użytkownicy
  • 117 postów

Napisano 16 maj 2004 - 14:24

Piterku :wink:

W tym właśnie sęk.
Temat poruszam właśnie z tego powodu, iż nie chcę iść po najmniejszej linii oporu :evil: jestem od tego daleka.

Każdy wypadek jest inny, ma inne okoliczności jak też i przyczyny. Cała prawda o tym jest mi znana.
Najtrudniej mi np. jest użyć wniosków i środków profilaktycznych w zdarzeniach losowych i tzw. błahych wypadkach.
Chcę sie czegoś nauczyć :oops: ale też i zapobiec ew. pojawieniu się moich wypowiedzi na stronach http://www.mmj.pl/~c...i_policyjne.htm wskazanymi przez Janusza Jakubiec w innym poście.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

#4 piter

piter

Absolwent

• Użytkownicy
  • 287 postów

Napisano 16 maj 2004 - 20:52

Moniko

Pozwoliłem sobie przeczytać stronę o której mówisz (piszesz), wybacz ale swój poziom intelektualny cenię o wiele wyzej jak te pierdoły wypisywane na tej stronie i przez to zawsze bedę każdą sprawę traktował indywidualnie i nigdy nie bedę sie posługiwał "szablonem" o którym mówisz.

piter :wink:

#5 Modliszka

Modliszka
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 kwiecień 2008 - 10:04

Cześć
Pracuję w tym zawodzie bardzo długo jednak to co teraz wyprawia Inspekcja Pracy jest chore. Od kilku lat należę do Ogólnopolskiego Stoważyszenia Służb BHP. Na każdym spotkaniu mamy kierownika naszego oddziału PIP i jego zastepcę. Ciągle powraca temet oceny ryzyka zawodowego. Ostatnio doszło do tego że będziemy pisać pracę magisterskie niezrozumiałe zarówno dla nas a co dopiero dla zwykłych pracowników. Bardzo częst pojawia się temat wniosków i środków profilaktycznych połączonych z ryzykiem zawodowym. Wiadomo że po każdym wypadku należy przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego. Jednak pytanie jeżeli ich w jednym zakładzie mam 40 z czego na jednym stanowisku 20 czy powtórzyć 20 ocen czy nie. Dalej wypadki są spowodowane prostym narzędziem ręcznym jakim jest nóż. Wszystkie możliwe środki zabezpieczające, profilaktyki, środki ochrony osobistej instrukcje itd zostały wykożystane. Teraz właśnie powraca meritum sprawy punkt 9 w protokole wnioski i środki a ocena ryzyka. Pytania do inspektorów bełkot bez konkretnych przykładów. Natomiast w występieniach że należy uwzględniać wnioski i środki adekwatnie do tego co zostało zawarte w ocenie ryzyka zawodowego. Tak jak napisałeś do każdego wypadku i wniosku należy podchodzić indywidualnie jednak są sytuacje w których w punkcie 9 wpiszę to samo bo nic innego i bardziej sensownego nie mogę wpisać. Jednak zamiast produkować następną ocenę piszę że należy pracownika powtórnie zapoznać z oceną ryzyka zawodowego i poinformować go zagrożeniach jakie występują na jego stanowisku pracy. Nadal mnie sprawa wniosków i środków profilaktycznych nurtuje ponieważ nie mogę nigdze znaleść konkretnej odpowiedzi. Koledzy tak jak mówiłeś spłycają to i mają to gdziś że jak słyszę co mówią i co piszą to jest żałosne. Wnioski iśrodki trzeba zastosować takie ażeby zapobiegać w przyszłości ponownego występienia takim wypadkom lub wypadkom o podobnym charakterze.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych