Skocz do zawartości

odszkodowania szkolne

57 odpowiedzi w tym temacie

#1 gość_bogusiah142@wp.pl_*

gość_bogusiah142@wp.pl_*
  • Goście

Napisano 23 October 2007 - 10:02

Syn mój 17-letni uczeń szkoły średniej ma ubezpieczenie szkolne .W czasie jazdy rowerem po lekcjach w pobliżu domu wywrócił się i upadł na drogę ,tak że rozciął sobie brew i podwichnął obojczyk .Po zakończeniu leczenia złożyłam papiery w PZU o odszkodowanie.Dostaliśmy wezwanie na komisję lekarską,Lekarz orzecznik przyznał 6% uszczerbku na zdrowiu za 3 szwy i za obojczyk ,ponieważ już na zawsze synowi pozostanie stercząca kość obojczyka co widać dobrze.Teraz PZU robi problemy z wypłatą odszkodowania żadając karty rowerowej.Upadek miał miejsce na drodze wiejskiej ,bocznej między domami.Czy PZU może odmówić wypłaty odszkodowania.Bardzo proszę o odpowiedż.

#2 gość_ale44_*

gość_ale44_*
  • Goście

Napisano 21 November 2007 - 12:13

Mhm. nie wydaje mi sie by mogły być problemy z odzyskaniem odszkodowania przedstaw im karte rowerowa i jak coś to się odwołuj...
Możesz jeszce sprawdzć czy orzecznik odbrze ocenił uszczerbek zgodnie z tabelą bodajże tu o tym gdzies pisze http://www.odzyskaj....opic.php?id=592
I tak jak pisze czekaj na decyzje PZU po przedstwianiu tej karty rowerowej daj znać jak poszlo

Pozdrawiam

#3 Krzysztof K

Krzysztof K

Absolwent

• Super Moderator
  • 662 postów

Napisano 21 November 2007 - 13:45

Syn mój 17-letni uczeń szkoły średniej ma ubezpieczenie szkolne .W czasie jazdy rowerem po lekcjach w pobliżu domu wywrócił się i upadł na drogę ,tak że rozciął sobie brew i podwichnął obojczyk .Po zakończeniu leczenia złożyłam papiery w PZU o odszkodowanie.Dostaliśmy wezwanie na komisję lekarską,Lekarz orzecznik przyznał 6% uszczerbku na zdrowiu za 3 szwy i za obojczyk ,ponieważ już na zawsze synowi pozostanie stercząca kość obojczyka co widać dobrze.Teraz PZU robi problemy z wypłatą odszkodowania żadając karty rowerowej.Upadek miał miejsce na drodze wiejskiej ,bocznej między domami.Czy PZU może odmówić wypłaty odszkodowania.Bardzo proszę o odpowiedż.

Moim zdaniem ubezpieczyciel miga się od odpowiedzialności co prawda dopiero mając 18 lat nie trzeba mieć karty rowerowej, ale jej posiadanie czy też nie nie jest warunkiem uznania wypadku za zaistniały. PZU nie ma prawa odmówic odszkodowania.
twojebhp@gmail.com

#4 gość_sandra13_*

gość_sandra13_*
  • Goście

Napisano 25 April 2008 - 22:14

Witam. W szkole na zawodach z pilki recznej stalam na bramca i zlamalam palca podczas bronienia.Mialam gips na 1 miesiac musialam zaplacic lekarzowi 50 zl za opis historii choroby.W szkole bylam ubezpieczona na 32 zl czy jakos tak.Mam pytanie ile bede czekac nadecyzje o kwocie odszkodowanai skoro papiery zlozylam tydzien temu.?I ile mniej wiecej dostane za zlamana kosc paliczkowa w palcu wskazujacym???Z gory dzienkuje za odp ;*

#5 Krzysztof K

Krzysztof K

Absolwent

• Super Moderator
  • 662 postów

Napisano 28 April 2008 - 08:19

Witam. W szkole na zawodach z piłki ręcznej stałam na bramce i złamałam palca podczas bronienia. Miałam gips na 1 miesiąc musiałam zapłacić lekarzowi 50 zł za opis historii choroby. W szkole byłam ubezpieczona na 32 zł czy jakoś tak.

32 zł to wysokość składki na ubezpieczenie.

Mam pytanie ile będę czekać na decyzje o kwocie odszkodowania skoro papiery złożyłam tydzień temu.?

Około miesiąca.

I ile mniej więcej dostane za złamaną kość paliczkowa w palcu wskazującym??? Z góry dziękuje za odp. ;*

To jest uzależnione od wysokości kwoty ubezpieczenia będzie to uznany przez lekarza orzecznika procent od tej kwoty.
twojebhp@gmail.com

#6 gość_gość_Przemek_*_*

gość_gość_Przemek_*_*
  • Goście

Napisano 02 June 2008 - 10:34

Cześć.
Złamałem obojczyk na zajęciach szkolnych, czy wie ktos w jakich granicach moze byc kwota odszkodowania?
Z góry dziękuję ;)
Pozdrawiam

#7 Krzysztof K

Krzysztof K

Absolwent

• Super Moderator
  • 662 postów

Napisano 03 June 2008 - 07:10

Cześć.
Złamałem obojczyk na zajęciach szkolnych, czy wie ktos w jakich granicach moze byc kwota odszkodowania?
Z góry dziękuję ;)
Pozdrawiam

To jest uzależnione od wysokości kwoty ubezpieczenia będzie to uznany przez lekarza orzecznika procent od tej kwoty.
twojebhp@gmail.com

#8 gość_gość_basia_*_*

gość_gość_basia_*_*
  • Goście

Napisano 23 September 2008 - 17:24

mam pytanie. moj syn zostal pobity...czego wynikiem bylo zlamanie nosa w 4 miejscach...czy moze ubiegac sie o odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego w szkole zawartego w ubieglym roku na poczatku roku szkolnego jezeli w tym roku nie uczesza do tej szkoly??z tego co wiem ubezpieczenie dziala jeden rok..jednak nie wiem czy obejmuje ono nadal mojego syna?prosze o pomoc..gg:165585

#9 gość_iza17_*

gość_iza17_*
  • Goście

Napisano 08 November 2008 - 17:26

Witam,

W tegoroczne wakacje usiadłam na skręcone kolano i coś mi pękło w kolanie, bolało lecz po pewnym czasie przestało i juz mogłam normalnie chodzic. Tego samego dnia zgiełam noge, ale juz nie mogłam jej wyprostować. Byłam na wizycie u lekarza ortopedy w moim mieście i okazało sie ze jest to uszkodzona łękotka. Byłam tez u innego lekarza który to samo stwierdził i kazał przeczekać miesiąc ponieważ łekotka moze sie zrosnąć. Jednak jeżeli sie tak nie stanie trzeba będzie naprawić ja operacyjnie. Tydzień temu miała wykonaną artroskopię kolana. Łękotka została ułożona i specjalnie, delikatnie uszkodzona aby sie sama mogła zrosnąć ale przez to mam noge w gipsie na 3 tygodnie. Moim pytaniem jest czy ubezpieczenia szkolne PZU ma prawo odmówić mi odszkodowania na podstawie tego iż przez moja głupotę doznałam uszczerbku na zdrowiu?? Ile może wynosić odszkodowanie jeżeli je dostane?

Pozdrawiam Iza 17 lat :P :P

#10 gość_Miksa_*

gość_Miksa_*
  • Goście

Napisano 07 February 2009 - 02:58

siemka ! mam pyanie... złamałem kciuka nie an krutkim odcinku tylko przy nadgarstku co jest taka kosc(nie weim jak to napisac) ale ni jets to nadgarstek miałem w tym palcu 2 druty przez 6 tygodni wicie ile za takie cios mozna dostac % ? z góry dzieki i pzdr :*

#11 rotel89

rotel89
  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • Numer GG: 1950502

Napisano 17 February 2009 - 15:59

Witam! Mam pytanie do forumowiczów. Ostatnio w szkole przenosiliśmy monitory. No i poczułem takie ukłucie w pachwinie. Teraz po 3 tygodniach okazało się, że w prawej pachwinie zrobiła mi się jakaś narośl. Poszedłem do chirurga i okazało się, że jest to przepuklina pachwinowa. Mam 19 lat (4klasa technikum). Czy mam szansę otrzymać jakieś odszkodowanie? Mam ubezpieczenie szkolne.

#12 Krzysztof K

Krzysztof K

Absolwent

• Super Moderator
  • 662 postów

Napisano 18 February 2009 - 09:13

Witam! Mam pytanie do forumowiczów. Ostatnio w szkole przenosiliśmy monitory. No i poczułem takie ukłucie w pachwinie. Teraz po 3 tygodniach okazało się, że w prawej pachwinie zrobiła mi się jakaś narośl. Poszedłem do chirurga i okazało się, że jest to przepuklina pachwinowa. Mam 19 lat (4klasa technikum). Czy mam szansę otrzymać jakieś odszkodowanie? Mam ubezpieczenie szkolne.

Należałoby zgłosić zdarzenie do osoby odpowiedzialnej za przenoszenie.
Moim zdaniem powinien Pan otrzymać odszkodowanie.
twojebhp@gmail.com

#13 gość_Gabi_*

gość_Gabi_*
  • Goście

Napisano 06 January 2011 - 22:06

Cześć!
Podczas ferii międzyświątecznych uczyłam się jeździć na nartach, wywróciłam się i najprawdopodobniej zwichnęłam kostkę. Nie poszłam do lekarza, uznając że to nic poważnego. Smarowałam tylko Altacetem i owijałam bandażem elastycznym. Po czterech dniach pośizgnęłam się na lodzie i zaczęło boleć mnie jeszcze bardziej. Cały czas nie poszłam do lekarza. Teraz koleżanka powiedziała mi że mogę dostać odszkodowanie i własnie dlatego zamierzam iść do lekarza. I moje pytanie jest takie: czy rzeczywiście moge dostać jakieś pieniądze z ubezpieczenia szkolnego NNW, nawet przy tygodniowym zwlekaniu wizyty u lekarza i przy tylko najprawdopodobniej zwichnięciu kostki??

#14 Promag

Promag

Absolwent

• Użytkownicy
  • 111 postów

Napisano 07 January 2011 - 14:58

Cześć.
Z góry dziękuję ;)
Pozdrawiam

Na dzień dzisiejszy nie da się tego okreslic,musisz poczekac ile % uszczerbku na zdrowiu przyzna Ci komisja lekarska.
Regały magazynowe, wózki widłowe, wózki paletowe, meble metalowe, urządzenia dźwignicowe, przeładunkowe i do pakowania, to tylko część bogatej oferty handlowej PROMAG S.A.

#15 gość_wiolka_*

gość_wiolka_*
  • Goście

Napisano 03 May 2012 - 11:25

Witam . mam taki problem skręcilam kolano podczas jazdy na łyzwach lezałam w szptalu tydzien czasu chodzilam o kulach było cieżko jednak kolano sie nastawiło i jest juz ok ale przy zmianie pogody czy przy jezdzie na rowerze boli ze ciezko isc. zlożylam papiery w szkole o odszkodowanie z pzu i dostałam tylko 105zł chciała bym sie dowiedziec czy mam pisac odwołanie i jak je napisac mozecie pomóc

#16 gość_Krystian_*

gość_Krystian_*
  • Goście

Napisano 06 June 2012 - 18:12

obciolem sobie 1 cm palca malego u lewej reki i dostalem za to 150 zloty...to zbyt malo jest mam sie odwoluwac??i ile moge jeszcze dostac za tego palca??nie moge go wyprostowac..jestem uczniem..ciagle mnie boli..

#17 gość_jola_*

gość_jola_*
  • Goście

Napisano 27 June 2013 - 10:13

Dzień Dobry.
Należę do klubu sportowego, który nie należy do mojej szkoły. Na zawodach wyskoczyła mi rzepka w kolanie i miałam gips przez 2 tygodnie, nie mogłam ćwiczyć od kwietnia do końca roku szkolnego. Złożyłam papiery o odszkodowanie ale niestety przyszła mi odmowa. Napisali że nie moga uznać odszkodowania, ponieważ nie były to zawody szkolne i klub wgl nie należy do szkoły. Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje tylko wypadki na terenie szkoły?! Wydaje mi się, że nie. Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam, uczennica gimnazjum. lat 16.

#18 gość_Katarzyna_*

gość_Katarzyna_*
  • Goście

Napisano 29 June 2013 - 16:23

jestem w szkole  sredniej. w grudniu przeciełam sobie reke szklem do dnia dzisiejszego (29,06,2013) nie wyleczylam tego brak czucia w polowie palca i zdrubienie na dłodni. Chciałam sie zoriętować jak to jest z odszkodowaniem jeżeli mi sie to stalo w 2012 roku a ubezpieczenie mam do konca sierpnie 2013 roku to po wykupieniu nasteptnego ubezpieczenia bede miała szanse dostać odszkodowanie ? ( leczenie reki potrwa jeszcze długi okres) 

bardzo prosze o odpowiedź 

#19 gość_dorota_*

gość_dorota_*
  • Goście

Napisano 29 June 2013 - 16:25

Dzień Dobry.
Należę do klubu sportowego, który nie należy do mojej szkoły. Na zawodach wyskoczyła mi rzepka w kolanie i miałam gips przez 2 tygodnie, nie mogłam ćwiczyć od kwietnia do końca roku szkolnego. Złożyłam papiery o odszkodowanie ale niestety przyszła mi odmowa. Napisali że nie moga uznać odszkodowania, ponieważ nie były to zawody szkolne i klub wgl nie należy do szkoły. Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje tylko wypadki na terenie szkoły?! Wydaje mi się, że nie. Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam, uczennica gimnazjum. lat 16.

odszkodowanie szkolne nie tyczy sie tylko wypadkow w szkole. 

#20 gość_Iza_*

gość_Iza_*
  • Goście

Napisano 10 September 2013 - 23:37

witam.Moja 8 letnia corka na wakacjach rozciela sobie reke.Miala zalozone trzy szwy.Z pzu otrzymala 1%uszczerbku na zdrowiu i 80zl odszkodowania.Blizna wyglada zle miejsce z blizna jest zgrubiale.Czy to nie jest zbyt male odszkodowanie?Czy pisac odwolanie?pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych