Skocz do zawartości


Zdjęcie

TABELA NORM PRZYDZIAŁU ŚRODKÓW OCHRONY!!


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 robert26

robert26
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 31 August 2004 - 20:53

Witam wszystkich bardzo gorąco!!
Jestem bhp-owcem od niedawna i ostatnio otrzymałęm Dziennik Urzdowy z 1991 r w którym znajduje się tabela norm przydziału środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników zkół wyzszych.....Wiem że to już jest bardzo stare i na pewno jest jakieś Rozporzadzenie w którym znajde nowe tabele norm??
Prosze o pomoc pozdrawiam wszystkich!!

#2 Tajfun

Tajfun

    Absolwent

  • Użytkownicy
  • 76 postów

Napisano 01 September 2004 - 14:34

Nie ma już żadnych obowiązujących tabel. To pracodawca w porozumieniu ze związkami ustala zarządzeniem wewnętrznym tabelę przydziału odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej, gospodarkę tymi sortami. Możesz ewentualnie wzorować się na starych tabelach.
Podaj ewentualnie jakie interesują Cię stanowiska to być może będę Ci mógł pomóc.

Rozdział IX Kodeksu Pracy
Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze

Art. 2376. § 1. Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie środki ochrony indywidualnej zabezpieczające przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników występujących w środowisku pracy oraz informować go o sposobach posługiwania się tymi środkami.

§ 2. (uchylony)

§ 3. Pracodawca jest obowiązany dostarczać pracownikowi środki ochrony indywidualnej, które spełniają wymagania dotyczące oceny zgodności określone w odrębnych przepisach.

Art. 2377. § 1. Pracodawca jest obowiązany dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie odzież oraz obuwie robocze, spełniające wymagania określone w Polskich Normach:

1) jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu,

2) ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa i higieny pracy.

§ 2. Pracodawca może ustalić stanowiska, na których dopuszcza się używanie przez pracowników, za ich zgodą, własnej odzieży i obuwia roboczego, spełniających wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy.

§ 3. Przepis § 2 nie dotyczy stanowisk, na których są wykonywane prace związane z bezpośrednią obsługą maszyn i innych urządzeń technicznych albo prace powodujące intensywne brudzenie lub skażenie odzieży i obuwia roboczego środkami chemicznymi lub promieniotwórczymi albo materiałami biologicznie zakaźnymi.

§ 4. Pracownikowi używającemu własnej odzieży i obuwia roboczego, zgodnie z § 2, pracodawca wypłaca ekwiwalent pieniężny w wysokości uwzględniającej ich aktualne ceny.

Art. 2378. § 1. Pracodawca ustala rodzaje środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, których stosowanie na określonych stanowiskach jest niezbędne w związku z art. 2376 § 1 i art. 2377 § 1, oraz przewidywane okresy użytkowania odzieży i obuwia roboczego.

§ 2. Środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, o których mowa w art. 2376 § 1 i w art. 2377 § 1, stanowią własność pracodawcy.

Art. 2379. § 1. Pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy bez środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, przewidzianych do stosowania na danym stanowisku pracy.

§ 2. Pracodawca jest obowiązany zapewnić, aby stosowane środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze posiadały właściwości ochronne i użytkowe, oraz zapewnić odpowiednio ich pranie, konserwację, naprawę, odpylanie i odkażanie.

§ 3. Jeżeli pracodawca nie może zapewnić prania odzieży roboczej, czynności te mogą być wykonywane przez pracownika, pod warunkiem wypłacania przez pracodawcę ekwiwalentu pieniężnego w wysokości kosztów poniesionych przez pracownika.

Art. 23710. § 1. Pracodawca jest obowiązany zapewnić, aby środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze, które w wyniku stosowania w procesie pracy uległy skażeniu środkami chemicznymi lub promieniotwórczymi albo materiałami biologicznie zakaźnymi, były przechowywane wyłącznie w miejscu przez niego wyznaczonym.

§ 2. Powierzanie pracownikowi prania, konserwacji, odpylania i odkażania przedmiotów, o których mowa w § 1 jest niedopuszczalne.

Pozdrawiam

#3 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 22 January 2007 - 11:58

proszę o tabeleę przydziału norm odziezy dla barman - bufetowy :roll:

#4 Krzysztof K

Krzysztof K

    Absolwent

  • Super Moderator
  • 662 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:POLAND

Napisano 22 January 2007 - 14:42

Tabelę ustala się samemu w porozumieniu z Zakładową orgaznizacją związkową lub przedstawicielem pracowników.
twojebhp@gmail.com

#5 robert26

robert26
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 January 2007 - 09:26

Niestety nie posiadam tabelą przydziału odzieży dla barmana przykro mi i pozdrawiam :wink:

#6 gość_Anonymous_*

gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 27 February 2007 - 11:32

Witam wszystkich
Potrzebuję zdobyć materiały dotyczące obuwia dla elektryków- ogólne
- co jaki czas należy wykonywać badania kontrolne, zgodnie z jaką normą?
DZIEKUJE

ewentualne odpowiedzi prosze kierowac na adres e-mail brema2@op.p
Pozdrawiam BREMA



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych