Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Promag

Odnotowano 98 pozycji dodanych przez Promag (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 18-czerwca 23 )



Sortuj według                Sortuj  

#36260 WKU a dzień pracy

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:10 w Porady

No to teraz nie ma już wątpliwości co do tego kto zwraca należne Ci pieniądze za dzień pracy:)



#36259 Rozwiązanie umowy o pracę

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:09 w Porady

W powyższych przypadkach o których piszesz,wypowiedzenie umowy o pracę może nastąpić w trybie natychmiastowym,jednak należy dokładnie przeczytać umowę. Zazwyczaj pracodawca ma 2 tygodnie na to aby rozwiązać umowe,tak samo powinno być w tym przypadku.



#36258 Górny brzeg monitora - czy koniecznie musi znajdować się na poziomie oczu?

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:07 w Porady

Również mogę sie zgodzić. Początkowo możemy tego nie odczuć,dopiero za jakiś czas może stopniowo występować ból pleców,co później odbija się na stare lata,wiec warto ustawic prawidłowo odległość jak i poziom względem monitora.



#36257 co trzeba, by prowadzić szkolenia bhp

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:05 w Porady

Czyli dokładnie tak jak mówiłem. Warto pomyśleć także o kursie dydaktycznym,wtedy będziesz miał możliwość prowadzenia szkoleń z zakresu BHP np na uczelniach. Jeżeli dobrze rozumiem to nie jesteś pracownikiem żadnego zakładu,tylko chcesz podjąć kształcenie w kierunku BHP,tak?



#36256 Regały paletowe

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:02 w Porady

Jeżeli tablica jest nieczytelna,to trzeba wstawić nową,zgodnie z obowiązującą normą PN-88/M-78321,czy zrobisz to sam czy zrobi to firma która sprzedała Ci regały to nie ma większego znaczenia. Ale lepiej jest z kimś współpracować.



#36255 Stolarnia.

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:00 w Porady

No już wysłałem informację,prosze o odpowiedź czy doszły:)

Pozdrawiam Promag.



#36254 Szkolenia bhp on-line

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 12:59 w Porady

Szczerze mówiąc to nigdy nie korzystałem z takich kursów on-line,więc nie bardzo wiem jak sprawdzają się od strony praktycznej. Wiadomo,że im mniej uczestników,tym wyższa cena za taki kurs,ale poczekajmy na opinię kogoś kto miał z tym do czynienia.



#36253 Hałas

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 12:58 w Porady

W sumie to powyżej masz wszystko wyjaśnione i nic dodać nic ujać:) Może tylko tyle,że poziom a częstotliwość hałasu wyrażona w Db to różnica.



#36252 zdolność do pracy z ograniczeniem dźwigania

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 12:57 w Porady

Ale z tego co piszesz wynika,że masz ograniczenie do dźwigania 20kg,wiec w swojej pracy nie przekraczasz tej normy. Poza tym kodeks pracy chroni Cię jako pracownika,napisz czy masz umowę o prace czy inną formę zatrudnienia.



#36204 Sprzedawca - ocena ryzyka zawodowego

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:22 w Porady

Nie ma jednego gotowego wzoru,ja swój pisałem sam zgodnie z przyjętymi zasadami,forumowicze pomogli mi jedynie w nakreśleniu ogólnego planu.



#36203 Prosba o pomoc w gromadzeniu materiałów

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:20 w Porady

Sporo materiałów na temat zagrożeń pożarowych jak i opracowania samej instrukcji możesz znaleźć na forum. Skorzystaj z wyszukiwarki:)



#36202 Toksykologia- substancje szkodliwe

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:20 w Porady

Zgadza się,substancje wchłaniane są z różna częstotliwością,ponieważ każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Zatem odpowiedź masz podaną jak na tacy.



#36201 Szkolenie BHP dla pracodawców

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:18 w Porady

Jak w powyższym poście,każdy pracodawca powinien przejść wstępne szkolenie z zakresu bhp.



#36200 Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego kościoła

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:17 w Porady

Ciekawa i dyplomatyczna odpowiedź:) Ale tak na poważnie to instrukcje przeciwpożarową kościoła opracowuje się wewnętrznie-jak w przypadku każdej instytucji. Tylko jestem pewien ze ksieża nie uwzględniają pożaru i takowej nie posiadają.



#36199 Zezwolenie/ rejestracja suwnicy.

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:15 w Porady

Profesjonalnie działające firmy sprzedające suwnice oferują usługę zgłoszenia suwnicy do UDT w imieniu klienta albo chociaż powinny poinformować klienta, gdzie ma urządzenie zakupione zgłosić i jakie dokumenty dostarczyć.
W obecnej sytuacji musisz skontaktować się z najbliższym Urzędem Dozoru Technicznego w celu odbioru tej suwnicy, bo w przypadku suwnicy wyposażonej we wciągnik UDT musi przyjechać i dokonać odbioru w miejscu pracy urządzenia. Problem pojawia się jeżeli urządzenie nie posiada znaku CE. Wtedy UDT wymaga większej ilości dokumentów.



#36197 co trzeba, by prowadzić szkolenia bhp

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:13 w Porady

Sa specjalne szkoły,n policealne które kształca w tym kierunku, a najlepiej jeżeli mamy studia wyższe i ukończony kurs. Wtedy najłatwiej o pracę w zawodzie.



#36196 Kara za wypadek przy pracy.

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:12 w Porady

Teoretycznie można to zrobic,ale w praktyce cieżej to wykonać. Poza ty m istnieje jeszcze coś takiego jak ludzka przyzwoitość,nie dość ze ktoś miał wypadek to mamy go jeszcze obciążać karą finansową?



#36195 Szkolenie okresowe dla służb bhp - kto pokrywa koszty?

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:10 w Porady

Jeżeli jesteśmy zatrudnieni na etacie jak specjalista bhp,to mamy prawo domagać się zwrotu kosztów szkolenia przez pracodawcę,natomiast jeżeli działamy na własna rękę to nie mamy prawa egzekwować tego od nikogo.



#36194 Regały paletowe

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:08 w Porady

Norma ta obowiązuje już od roku 2009.



#36193 Szczepienie przeciw boleriozie

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:06 w Porady

W odpowiedzi na Twoje pytanie można przytoczyć kilka rozporządzeń ministra zdrowia w tym temacie,ale bardzo często pracodawcy nie stosują się do zaleceń i nie wykonują szczepień ochronnych dla pracowników.



#36192 Górny brzeg monitora - czy koniecznie musi znajdować się na poziomie oczu?

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:05 w Porady

Według zaleceń odległość użytkownika od ekranu monitora komputerowego powinna wynosić ok. 70 cm (min. 40-50 cm). Górny brzeg ekranu powinien być nieco poniżej poziomu oczu, a w żadnym wypadku powyżej tego poziomu.



#36191 Stolarnia.

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:03 w Porady

Poszło na maila:) na kilku forach ogrodniczych oraz stolarskich można znaleźć ciekawe informacje na ten temat,poszukaj tam.



#36190 Ekwiwalent za odziez robocza oraz srodki czystosci [ pilne ]

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:01 w Porady

i tak w zasadzie powinno być,pracodawca powinien wypłacać należności za używanie własnej odzieży do pracy,inaczej sprawa wygląda jeżeli jest to odzież firmowa. A czy to że masz alergie na pylice jest udowodnione zaświadczeniem lekarskim które możesz okazać pracodawcy?