Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Promag

Odnotowano 98 pozycji dodanych przez Promag (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 27-czerwca 23 )



Sortuj według                Sortuj  

#39774 wypadek -jak zakwalifikować?

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:22 w Wypadki - porady, problemy

A jakie uzasadnienie dał ZUS? JA na jej miejscu również bym się odwołał,ponieważ w mojej ocenie był to wypadek przy pracy.



#39773 Wypadek przy pracy prowadzcego własna działalność gosp.

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:21 w Wypadki - porady, problemy

Sam na pewno nie sporządzisz takiego protokołu,wiec najlepiej byłoby zrobić tak jak radzą forumowicze,czyli zgłosić sprawę do ZUS-u i niech oni opiszą Twój wypadek. TO że klientem był ojczym nie ma żadnego znaczenia.



#40151 kluczyki do wózka widłowego

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:48 w Porady

Może nic by się nie stało jeżeli kluczyki dalej byłyby na miejscu,ale profilaktyka nie boli i lepiej się upewnić. Ja również miałabym pewne obawy co do tego,więc działałaś w słusznej wierze.



#40021 Butle z tlenem w szpitalu

Napisano przez Promag w 12 kwietnia 2011 - 13:48 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Ja mam bardzo podobne zdanie,w przypadku wymiany butli,warto mieć odpowiednie uprawnienia z tego zakresu,dlatego tutaj niezbędne byłoby przeszkolenie SIMP,to zwiększa poziom bezpieczeństwa.



#36190 Ekwiwalent za odziez robocza oraz srodki czystosci [ pilne ]

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:01 w Porady

i tak w zasadzie powinno być,pracodawca powinien wypłacać należności za używanie własnej odzieży do pracy,inaczej sprawa wygląda jeżeli jest to odzież firmowa. A czy to że masz alergie na pylice jest udowodnione zaświadczeniem lekarskim które możesz okazać pracodawcy?



#36348 Ponowny uraz...??

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:51 w Wypadki - porady, problemy

To już pytanie do lekarza,czy w następstwie urazu podczas wykonywania pracy mogły nastąpic powikłania,które przyczyniły się do następnego. Na dzień dzisiejszy nikt z obecnych na forum nie jest w stanie udzielic odpowiedzi na to pytanie.



#36299 Szkolenia BHP - stacjonarne i on-line

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:31 w Reklamy związane z BHP

Wiele słyszy się o takich szkoleniach on-line,jednak nie wiem czy naprawdę są takie skuteczne,jak mowa o tym w pierwszym poście. Czy sami korzystacie z tego typu szkoleń? Jak się na nie zapatrujecie?



#36204 Sprzedawca - ocena ryzyka zawodowego

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:22 w Porady

Nie ma jednego gotowego wzoru,ja swój pisałem sam zgodnie z przyjętymi zasadami,forumowicze pomogli mi jedynie w nakreśleniu ogólnego planu.



#36255 Stolarnia.

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:00 w Porady

No już wysłałem informację,prosze o odpowiedź czy doszły:)

Pozdrawiam Promag.



#36191 Stolarnia.

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:03 w Porady

Poszło na maila:) na kilku forach ogrodniczych oraz stolarskich można znaleźć ciekawe informacje na ten temat,poszukaj tam.



#40152 Komputerowe systemy wspomagające zarządzaniem Bhp - Jaki?

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 08:49 w Porady

Czyli mamy już kilka opinii na temat niektórych systemów. Uważam ze to naprawdę bardzo pożyteczne i dobre rozwiązanie. Poza tym na forum jest także kilka osobnych tematów dotyczących systemów,więc warto tam poczytać.



#36336 Zatrucie

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:22 w Porady

zatrucie dotyczy tylko i wyłącznie narządów wewnętrznych,nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem kiedy byłby to narząd zewnętrzny. Na karcie wypisałbym po prostu: uraz-zatrucie.



#39819 zdolność do pracy z ograniczeniem dźwigania

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:48 w Porady

No ale co wynika z tego cytatu? W dalszym ciągu czekam na informację od autora na w oparciu o jaką umowę jest zatrudniony.



#36334 Komputerowe systemy wspomagające zarządzaniem Bhp - Jaki?

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:16 w Porady

Witaj:) jest kilka programów komputerowych do zarządzania systemem bhp. Niestety tylko wtajemniczeni mogą się wypowiedziec,sam poszukuje nowych rozwiązań,a taki program bardzo ułatwiłby nam papierkową robotę. Korzystacie może z jakiegoś systemu? Podzielcie się swoją opinią.



#36252 zdolność do pracy z ograniczeniem dźwigania

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 12:57 w Porady

Ale z tego co piszesz wynika,że masz ograniczenie do dźwigania 20kg,wiec w swojej pracy nie przekraczasz tej normy. Poza tym kodeks pracy chroni Cię jako pracownika,napisz czy masz umowę o prace czy inną formę zatrudnienia.



#36309 Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:51 w Porady

Dokładnie jak post powyżej. Wcześniej był przepis który regulował kwestię szkodliwych warunków pracy,ale teraz możesz zapomnieć o jakimś specjalnym dodatku,nagrodzie finansowej z racji wykonywanego pracy w szkodliwych warunkach.



#36193 Szczepienie przeciw boleriozie

Napisano przez Promag w 22 września 2010 - 19:06 w Porady

W odpowiedzi na Twoje pytanie można przytoczyć kilka rozporządzeń ministra zdrowia w tym temacie,ale bardzo często pracodawcy nie stosują się do zaleceń i nie wykonują szczepień ochronnych dla pracowników.



#40159 Ocena Ryzyka dla maszyn

Napisano przez Promag w 11 maja 2011 - 09:01 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Dokładnie tak jak w powyższym poście: każde stanowisko powinno posiadać ocene ryzyka zawodowego,tak jest już od dawna i chyba nic się nie zmieni. Zresztą na forum możesz znaleźć dużo informacji na ten temat.



#36260 WKU a dzień pracy

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:10 w Porady

No to teraz nie ma już wątpliwości co do tego kto zwraca należne Ci pieniądze za dzień pracy:)



#39818 Rusztowania Plettac

Napisano przez Promag w 07 marca 2011 - 14:46 w Wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń

Jest już kilka wątków na temat rusztowań,więc polecam poczytać
http://bhp.com.pl.de...816

można dowiedziec się ciekawych informacji.



#36308 Temperatura

Napisano przez Promag w 04 grudnia 2010 - 11:49 w Porady

Wszystko zależy jak określone jest to w przepisie wewnątrz firmy i jaki rodzaj pracy mas zna myśli. Jeżeli jesteś w delegacji,to przysługuje Ci kosztów podróży,oraz opłacenie pobytu.



#36344 praca dyplomowa

Napisano przez Promag w 07 stycznia 2011 - 14:38 w Inne

Myślę ze wiele informacji które można umieścic w swojej pracy dyplomowej,z których można skorzystac znajduje się własnie na forum,w rożnych artykułach. Wiem ze tematyka nie należy do łatwych,ale wystarczy trochę poszukac.



#39768 Maszynista lokomotywy spalinowej

Napisano przez Promag w 07 lutego 2011 - 15:05 w Porady

aby mozna było kierować lokomotywa trzeba mieć stosowne uprawnienia
1pomocnika maszynisty ,np.lokomotywy normalnotorowej,wyjeździć minimalna ilość godzin na tym stanowisku, zdać egzamin kwalifikacyjny,wszystkie badania
2odbyć kurs na maszynistę itp itd



Zgadza się,maszynista musi mieć ukończone specjalne kursy oraz posiadać dużo uprawnień. Ważna jest także zdolność do wykonywania zawodu i brak przeciwskazań. Takie zaświadczenie wypisuje lekarz medycyny pracy.



#36266 praca w sobote za wolny dzien w tygodniu

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:19 w Porady

Jeżeli płacą Ci za godziny nadliczbowe ta Ty zbytnio się nie buntujesz i dobrowolnie zostajesz na nie w pracy,to wszystko powinno być w porządku. A ile wynosi Twój tygodniowy czas pracy? W oparciu o jaką umowę jesteś zatrudniony?



#36262 wiek emerytalny

Napisano przez Promag w 04 listopada 2010 - 13:13 w Porady

Najlepiej bedzie szukać na stronie ministerstwa,tam powinny być takze rozporządzenia z 1982 roku,tak znajdziesz je najszybciej.